Kryoterapia

Kryoterapia je určená všetkým,ktorým záleží na ich zdravý a vitalite. Je možné ju absolvovať neobmedzene a upevňovať a zároveň skvalitňovať si tak zdravie po celý život. Kryoterapia spája prevenciu, rehabilitáciu a regeneráciu.

„Nie je to otužovanie. Princíp je na inom podklade. Keď človek vojde do komory, je to pre telo určitý stres. Pomocou senzorov sa dostane do mozgu informácia, že tu nie je niečo v poriadku. Organizmus sa chráni tým, že spätne vyšle signál na elimináciu stresu. Ten vzniká tak, že sa vo zvýšenej miere začne tvoriť hormón šťastia endorfín, kortikoidy, u mužov endorfíny. Keď potom vyjdete z komory, stres pominie, ale tieto látky sú troj až štvornásobne zvýšené a pokiaľ klesnú, trvá to do štyroch hodín a zatiaľ pozitívne vplývajú na telo. V druhej fáze musí nastať pohyb, vďaka ktorému sa tieto látky lepšie rozprúdia v cievach.“

Cíťte sa mlado, cíťte sa fit

 

Kryoterapia pôsobí priamo na kožu a spoločne s následným fyzickým cvičením pomáha odstraňovať celulitídu, posilňuje odolnosť a kvalitu pokožky celého tela, aktívne napomáha pri chudnutí a znižovaní hmotnosti a pri ťažkostiach v menopauze. Pri zvýšenom prekrvení dochádza tiež k vylučovaniu toxínov z tela a tým k celkovej detoxikácii organizmu. Odstraňuje syndrómy chronickej únavy a nespavosti, omladzuje, osviežuje a celkovo zlepšuje náladu, pomáha pri boji s depresiou vplyvom vylučovania endorfínov. Kozmetické účinky kryoterapie sú potvrdené laboratórnymi testami. Kryoterapia je odporúčaná ľuďom, ktorí sa chcú cítiť sviežo, mlado a fit a chcú si posilniť svoju obranyschopnosť a odolnosť voči chorobám.

Kryoterapia krok za krokom

Predprípravou je vstup do adaptačnej komory, s teplotou -60°C s dĺžkou približne 30 sekúnd.

Nasleduje vstup do hlavnej kryokomory, kde teplota dosahuje -120°C a kde sú klienti po celý čas v pohybe, oblečený v špeciálnom bavlnenom odeve.

Počas celej procedúry sú klienti v priamom vizuálnom kontakte s obsluhujúcim personálom cez okno komory. Po dvoch, maximálne troch minútach sa procedúra končí a nasleduje 20 min intenzívne cvičenie - kinezioterapia.

Hoci teplota v kryokomore je veľmi nízka, vďaka tomu, že je tam nulovaá vlhkosť, návštevník chlad intenzívne necíti.

 

Pozitívne účinky kryoterapie pocítite už po prvej návšteve!

Šport a aktívny život

 

Kryoterapiu hojne využívajú aj najlepší vrcholoví a profesionálny športovci ako jednu z najmodernejších a najúčinnejších foriem regenerácie a zvyšovania výkonnosti. Preukázateľne a významne podporuje telesnú vitalitu a zvyšuje svalovú výkonnosť, vďaka intenzívnemu okysličeniu svalov zabraňuje vzniku kyseliny mliečnej ľudovo povedané "svalovici" a preto je odporúčaná aktívnym ľuďom. Vylučovanie hormónov, najmä testosterónu, v priebehu kryoterapie má priamy vplyv na rast svalovej hmoty a na zvýšenie výkonnosti pri silovom a vytrvalostnom tréningu. Podporuje svalovú relaxáciu i celkovú biologickú regeneráciu. Kryoterapia je vhodná pred i po športovom výkone.

Kryoterapia ako liečba

Kryoterapia je po stáročia známa metóda, ktorá stimuluje prirodzenú tvorbu enzýmov a hormónov a vo Vašom tele dokáže "naštartovať" regeneračné, rehabilitačné a liečebné procesy. Kryoterapia je absolútne bezpečná. 

Lokálna kryoterapia

Lokálne pôsobenie schladeného vzduchu sa s úspechom využíva v športovom lekárstve, pomáha liečiť a odstraňovať následky úrazov, vyvrtnutia, otĺčenia, pretrénovania, hematómy, svalové spazmy a jazvy. Povzbudzuje cievy, pôsobí proti bolesti a napomáha pri liečbe zdĺhavých ochorení. Pomáha pri liečbe úrazov pohybového ústrojenstva, zlomením, vytknutia, vykĺbenín a natrhnutí šliach a svalov, reumatizmu, popálenín a rôznych degeneratívnych a zápalových zmien, sklerózy multiplex a zápalov kĺbov. Výsledkom pravidelnej liečby lokálnou kryoterapiou je rýchlejšie hojenie zranení, odstránenie následku zápalov a zmenšenie opuchov. Lokálnu kryoterapiu je možné kombinovať s celkovou kryoterapiou.

Kyroterapia pomáha pri liečbe týchto diagnóz

 • zápalové ochorenia pohybového aparátu, reumatické ochorenia, dna
 • degeneratívne ochorenia kĺbov a chrbtice (artrózy), ochorenia platničiek, bolesti chrbtice, osteoporóza, artritída
 • skleróza multiplex
 • zmeny svalov, kĺbov a šliach po úrazoch (kontúzie, hematómy a podobne)
 • parézy, spastické kontraktúry v oblasti končatín
 • fibromyalgie (bolesti mäkkého tkaniva pri kĺboch), prvotné a druhotné zápalové zmeny
 • celulitída
 • ťažkosti pri menopauze
 • Alzheimerova a Parkinsonova choroba
 • stavy po mozgovej obrne, degeneratívne zmeny v dôsledku poruchy motoriky nervov
 • psoriáza, dermatitída, ekzémy, lupienka
 • príznaky migrény a depresia, nespavosť a chronická únava
 • erektilná disfunkcia